Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Kablo boru i̇zolasyon hatasi noktasal tespi̇t hi̇zmeti̇Prestij Grup uzman kadromuz ve kazısız teknolojiler kullanarak, gömülü olarak bulunan İçmesuyu, ısıtma, gaz, petrol boru hatları gibi metal malzemeden imal edilmiş ve izolasyona sahip olan borularda veya enerji, telekomünikasyon kablolarında bulunan izolasyon hatalarının noktasal olarak tespit edilmesi hizmetini sağlamaktadır. Özellikle metal borularda bulunan izolasyon hataları zamanla boruda delinmelere, kablolarda ise sistemde arızalara neden olabilmektedir. Kazısız teknolojiler sayesinde çok hızlı ve güvenilir bir şekilde boru izolasyon hata tespit noktasal olarak yapmaktayız.

boru-izolasyon-yara-hata-tespiti

     

Boru Hattı İzolasyon ve Bütünlük Testleri

Metal boru hatlarında izolasyon yapılsa da zamanla çeşitli nedenlerden dolayı izolasyonda hatalar meydana gelmekte ve boru korozyona maruz kalmaktadır. Meydana gelen izolasyon hatalarının tespit edilmesi ve müdahale edilerek onarılması hattın bütünlüğü ve sağlamlığı açısından son derece önemlidir. Ne var ki boru hattı izolasyon hatası bulmak oldukça zor ve deneyim gerektirir.  

 Firmamız sahip olduğu deneyim ve teknolojik cihazları sayesinde boru izolasyon hata tespiti kazısız bir şekilde noktasal tespit etmektedir. Firmamız verdiği hizmet ile metal boru hatlarında izolasyon hata tespiti yapmaktadır. Ayrıca telekomünikasyon ve elektrik hatlarında da izolasyon hata tespitleri yapmaktayız.  

dogalgaz-celik-boru-hatlari-izolasyon-hata-tespiti

Katodik korumaya sahip boru hatlarında oluşan 
izolasyon hataları, katodik korumanın daha kısa sürede zayıflamasına neden olmaktadır. Ayrıca bu noktalarda yeteri kadar katodik koruma sağlanamadığı durumlarda boru hattında delinmelere, gaz veya petrol boru hatlarında ise patlamalara dahi neden olabilmektedir. Katodik korumaya sahip olmayan boru hatlarında (özellikle içme suyu isale hatlarında) bulunan izolasyon hataları çok hızlı bir şekilde boruda korozyona neden olarak büyük miktarlarda fiziki su kayıplarına neden olabilmektedir. Prestij Grup uzman kadro ve kazısız teknolojileri kullanarak, gömülü kablo veya boru hatlarınızda bulunan en küçük izolasyon hatalarının tespitini hızlı ve güvenilir şekilde sağlamaktayız.