Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz
İçme Suyu Hattı Haritalama

İçme Suyu Hattı Haritalama

 Altyapı hizmetleri insan hayatında çok önemli bir yere sahiptir.  Kentlerimizde karşılaşılan altyapı problemlerinin sağlıklı, ekonomik ve hızlı çözümü, altyapı şebekelerinin doğru yönetimi ve sorunsuz bir altyapını için Altyapı Haritalarının oluşturulması gerekmektedir. İçme suyu hatları altyapı hizmetlerinde çok önemli bir noktadadır. Su canlı yaşamı için vazgeçilmezdir. Bu nedenle suya ulaşmamızı kolaylaştıran içme suyu hatları çok önemlidir.  İşte bundan dolayı içme suyu hattı tespiti ve içme suyu hattı haritalama yapmak gereklidir.  İçme suyu hatlarında yaşanması olası aksaklıklar ve kaynak israfının önlenmesi, içme suyu hatlarındaki karmaşıklığın giderilmesi, proje ve uygulamalarda sistemler arası koordinasyon ve uygulama birlikteliğinin sağlanması içme suyu hattı haritalamanın temel amaçlarıdır. 

icme-suyu-hatti-tespiti

 Su hayatımızda son derece önemli iken suyun israf olmasının önüne geçilmelidir. İçme suyu hatlarında oluşan su kaçakları su israfında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun için su kaçaklarına müdahale edilmeli ve sorun giderilmelidir. Su kaçaklarına müdahale edilebilmesi için içme suyu hattının konumu ve güzergahı bilinmelidir. Böylece içme suyu kayıp kaçakların tespit etmek çok daha kolay ve hızlı olacaktır. İçme suyu hattı tespiti ile hatların konum ve güzergahları firmalarımız tarafından noktasal tespit edilmektedir. Firmamız alanında uzman personel ve teknolojik ekipman ile içme suyu hattı haritalama hizmeti ile tespit edilen hatları haritalandırmakta ve raporlamaktadır.

icme-suyu-hatti-tespiti-haritalama

İçme Suyu Hattı Haritalama Önemi!

 İçme suyu hatlarının tespit edilmesi ve haritalandırılarak sayısallaştırılmasının önemini şu şekilde açıklayabiliriz:

  • İçme suyu hattı kazı çalışmalarında mevcut diğer altyapı hatlarına zarar vermeden çalışma ortamı sağlamak.
  • İçme suyu hattı haritalama ileyeraltında bulunan tüm altyapı hatlarının (kanalizasyon, yağmur suyu, elektrik hatları, telekomünikasyon hatları, doğal gaz hatları vb.) coğrafi konum bilgilerini sayısal ortama aktarmak.
  • İçme suyu hattı tespiti ile saha çalışmalarında yanlış yerlerin kazılmasını engelleyerek maliyetleri düşürmek ve iş gücünü daha verimli kullanılır hale getirmek.
  • İçme suyu hatlarında yaşanması olası aksaklıklar ve kaynak israfının önlenmesi, altyapıdaki karmaşıklığın giderilmesi

icma-suyu-hatti-haritalama

Neden Biz?

 Prestij Grup olarak yer altı hatlarında yaşanan olumsuzluklara profesyonel çözümler sunabilmek için kurulmuş bir firmayız. Firmamız birçok profesyonel yer altı tespit hizmeti sunmakta ve bu konuda Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler ilgili detaylara internet sitemizden ulaşabilirsiniz, sorularınız veya talepleriniz için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. 

 Prestij Grup olarak Türkiye’nin her noktasına hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz altyapı hizmetlerini daha detaylı incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilir ve daha önce yapmış olduğumuz işler ile ilgili video ve fotoğrafları incelemek için sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizdeki iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.