Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Jeotermal Borularda Su kaçak Tespiti 

Gelişen teknoloji ile birlikte bir takım yeni tip borular ve ısıtma teknikleri de günümüzde çokça uygulanmaktadır. Örneğin katı atık tesislerindeki sıcak suyun başka bir alana yönlendirilerek hem suyun soğutulması hem de ısı ihtiyacı olan site, alışveriş merkezi veya sera gibi alanların bu tip hatlardan ısı ihtiyaçları karşılanmaktadır. Farklı bir örnek daha verecek olursak birçok büyük sitelerdeki veya okul kampüsü gibi büyük tesislerin ısınma ihtiyacının tek bir kaynaktan beslenmesi jeotermal borulara olan talebi arttırmaktadır. Peki jeotermal ısıtma hatlarındaki su kaçakları tespit edilebiliyor mi?

isitma-hatti-su-kacak-tespiti-jeotermal-boru-patlak-bulma

Isıtma Hattı Jeotermal Boru Su kaçak Tespiti

Bu tip ısıtma hattı jeotermal borularda su kaçak tespiti de oldukça zor ve meşakkatli bir işlemdir. Bunun sebebi ise bu tip boruların çelik ana gövdesinin dışında ısı kaybını önlemek için yaklaşık beş santim köpük ve bu köpük üzeri kauçuk kaplama vardır. Bundan dolayı bu tip ısıtma hattı su kaçak tespitleri mevcut su kaçaklarında kullanılan cihazların kullanılması çok fazla verim sağlamamaktadır. Firmamız bu tip su kaçaklarının tespiti konusunda da Türkiye de farklı cihaz ve donanımların yanı sıra ciddi saha deneyimleri olan personelleri ile ısıtma hatlarındaki su kaçaklarını noktasal tespit etmektedir. Sizin de ısıtma hattında su kaçak tespit hizmetine ihtiyacınız var ise bizlere iletişim sayfamızdaki hizmet talebi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

isitma-hatti-su-kacagi-sizinti-patlak-noktasal-bulma

Su Kaçak Tespit Hizmeti

Su kaçakla mücadele ve sızıntı tespitinde belli bir bilgi ve birikime sahip ve öncü olan Prestij grup altyapı sıcak su hatlarındaki su kaçaklarının ve sızıntılarının tespit edilmesi konusunda da kendisini ispatlamış ve bu tip hatlardaki tespiti oldukça zor olan su kaçaklarının ve sızıntılarının tespitlerinin yanı sıra bu tip borulardaki geçen su miktarının debi ölçümlerinin yapılması, Mevcutta gömülü olarak bulunan hatların kazısız teknoloji cihazları ile konum güzergah ve derinliklerinin tespit edilerek sayısallaştırılması ve istenilen formatta haritalarının oluşturulması ve boru üzerindeki izolasyon hatalarının noktasal tespiti gibi bir çok hizmeti sunmaktadır.

Her zaman söylediğimiz gibi altyapı sorunlarınızın çözümü için size bir telefon kadar uzağız.

jeotermal-boru-su-kacak-kacagi-sizinti-patlagi-bulma