Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Açık Kanal Debi Ölçümü 

 Açık kanal debi ölçümü kanalizasyon, yağmur suyu, arıtma sistemi, akarsu ve nehirler gibi açık sistemleri debi, seviye ve hızının belirlenmesidir. Bu sistemlerin düzgün çalışabilmesi için mevcut debisi hakkında doğru bilginin elde edilmiş olması gerekir. Bunun için de açık kanal debi ölçümü gerekmektedir.

 Özellikle atık su arıtma tesislerinde açık kanal debi ölçümü, tesisin işletme kontrolünün sağlıklı yapılabilmesi için önemlidir.

acik-kanal-debi-olcumu-hizmeti

Açık Kanal Debi Ölçümü Hizmeti

Açık Kanal Debi Ölçümünde; sıvı belli tipte bir kanalın içinde serbest yüzeyde akar. Örnek olarak dereler, sulama suyu kanalları ve savaklar verilebilir. Tam kapalı olmayan, yarı dolu fakat basınçlı olmayan kanallar (kanalizasyon boruları ve galeriler gibi) da açık kanal olarak sınıflandırılır. Açık kanallar daha çok yağmur suyu kanal sistemleri, atık su arıtma tesisleri, birçok endüstriyel atık uygulamaları ve su arıtma tesislerinde kullanılmaktadır.

 Prestij Grup açık kanal debi ölçüm hizmetinde uzman ekip ve teknolojik cihazlar ile Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır. Firma olarak her türlü açık kanal sistemlerinde debi ölçümleri yaparak raporlamaktayız. Bu ölçümlerde ise kazısız teknolojiler kullanarak hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlayarak alacağınız hizmetin kalitesini arttırmakta ve hızlı çözümlere ulaşmanızı sağlamaktayız. Açık kanal debi ölçüm hizmetinde kullandığımız kazısız teknolojiler kesinlikle sistemlerinize ve ölçülen akışkanın debisine etki etmeden ölçümler yapılır. Kullandığımız ekipmanlar sayesinde her türlü kanal sisteminizde kazı yapmaksızın açık kanal debi ölçümleriniz yapılarak raporlanır.

 Sizlerde açık kanal debi ölçüm hizmeti almak isterseniz internet sitemizde bulunan iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasına hizmet vermekteyiz. Ayrıca internet sitemizden diğer altyapı hizmetlerimizi inceleyebilir, daha önce vermiş olduğumuz çeşitli altyapı hizmetleri ile ilgili görselleri incelemek için sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edebilirsiniz.