Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz
Yangın Hidrant Hattı Su Kaçak Tespiti

Prestij Grup Altyapı şehir şebekelerindeki su kayıp kaçakla mücadele edilmesinin haricinde özel kamu kurum/kuruluşlara da su kayıp kaçakla ilgili olarak hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerin en başında yangın hidrant hatlarında oluşan su kaçaklarının noktasal tespit edilmesi hizmeti gelmektedir. Firmamız yangın hattı su kaçaklarının tespiti konusunda uzman kadroya sahip olmakla birlikte birçok konusunda dünya lideri donanımları kullanmaktadır. Türkiye genelinde özel ve kamudaki birçok kurum ve kuruluşa başarılı çözüm odaklı hizmetler sunmuş olup ve sunmaya da devam etmektedir.

yangin-hidrant-hatti-su-kacagi-sizinti-tespiti

Yangın Hatlarında Su Kaçağı Neden Oluşur?


Yangın Hidrant hatlarındaki su kaçakları ve sızıntıları genelde kalitesiz malzeme ve işçilik kaynaklı olmaktadır. Bu etkenlerin yanı sıraYapılan yangın hattı projelerinde hidrolik hesapların yapılmaması veya yanlış yapılması, zaman içerisinde de bu hatların ve hidratların korozyona uğraması (metal olan hatlar için geçerli), Sigorta şirketlerinin istediği yüksek basınçta hatların dayanımı ve bu yüksek basınç altında tutulması, hatların birçoğunda imalat sürecinde boru gömme kriterlerine uyulmadığı için örneğin, boru etrafı yastıklamasının iyi yapılmamasından kaynaklı olarak hat üzerinden geçen ağır tonajlı bir aracın oluşturmuş olduğu baskı ile de çok fazla su kaçağı oluşmaktadır. Yeraltında bulunan bu Yangın borularında oluşan su kaçaklarının birçoğu yer üstüne çıkmamakla birlikte yeraltındaki çatlaklardan veya hat etrafındaki dolgu malzemesi vasıtasıyla yol alarak farklı noktalardan
çıkmaktadır.

yangın hattı su kaçağı


Yangın Hatlarındaki Su Kaçaklarının Tespiti Yapılabilir mi?

Yangın hatlarındaki su sızıntılarının tespiti konusunda ülkemizde maalesef çok fazla bu konuda uzman firma bulunmamakla birlikte bu tip yangın hattı su kaçağı problemi yaşayan birçok insan mağdur olmaktadır. Bunun nedeni ise bu işi bilmemesine rağmen karşı tarafa kendini bu konuda uzman olarak gösteren ve yanlış tespitler yaparak karşı tarafı mağdur eden birçok firma ve kişilerden kaynaklıdır. Dolayısıyla yangın hattındaki sızıntının bulunması için çözüm arayan birçok kurum, kuruluş ve fabrikalar yangın hattındaki su kaçaklarının tespit edilemeyeceğini düşünerek daha maliyetli stresli yollara başvurmak zorunda kalmaktadırlar. Firmamız gerek altyapı gerek su kaçakları konusunda Türkiye’nin en önde gelen eski ve köklü firması olmasının yanı sıra su kaçak tespit hizmetlerin sunulabilmesi için Dünya genelinde kullanılan son teknoloji ekipmanları ile siz değerli müşterilerimize yangın hattı su kaçağı tespiti hizmetlerini sunmaktadır.

yangin-hatlari-borulari-su-kacagi-garantili-bulma

Yangın Hidrant Hatlarındaki Su Kaçaklarının Noktasal Tespit Hizmeti

Yangın borularında oluşan su kaçaklarının noktasal tespitleri firmamız tarafından hat derinliği fark etmeksizin noktasal olarak yapılmaktadır. Yangın hatlarındaki su kaçaklarının noktasal tespiti için birbirinden farklı çalışma prensiplerine sahip dünya pazarında su kaçakları konusunda söz sahibi son teknoloji birçok cihaz ve donanımlar kullanmaktayız. Sektörde yangın hatlarındaki çözülemeyen birçok su kaçakları firmamız tarafından çözüme kavuşturulmuştur. İnternet sitemizdeki referanslardan ve sosyal ağlarımızdaki birçok görselden veya videolardan referanslarımıza ulaşabilirsiniz.

yangin-su-patlagi-sizinti-tespiti-bulma

Türkiye geneline servisimiz bulunmaktadırYangın Hatlarınızdaki su kaçaklarının noktasal tespiti için bizlerden teklif almadan karar vermeyin.

 

Yangın Hidrant Borularında Su Kaçağı Olması Ne Gibi Zararlar Getirir?

 Yangın çıkması durumunda sokak aralarında yangın hidrant sistemlerinin bulunması yangınla mücadelede çok önemli bir rol oynar.  Bu sistem sayesinde pek çok noktaya su ulaştırabilmek mümkündür. Hidrantlar yangın esnasında gelen itfaiyelere su takviyesi yapar veya direkt kendi hortumu ile yangına müdahale edilir. Hidrantlara su şehir suyu şebekelerinden ulaşır. Hidrantlar aslında binaların çevrelerinde ve sokak aralarında bolca bulunmaları gerekmekle birlikte itfaiyenin de ulaşacağı alanlara yapılırlar. Hidrantın debi ve basıncı yakın binaların özelliklerine göredir. Hidrantların birbirleri arasındaki uzaklıklar belirlenmiş mesafelere göredir.

Hidrant sistemindeki borular genelde ring sistemiyledir fakat bu şekil değilse boru çapı 100 mm olmalıdır. Yangın hidrant su kaçak tespiti hidrant sistemindeki su kaçaklarını tespit edip sorunun kaynağına iner.

Yangın Hidrant Borularında Yönetmelik

Yönetmeliğe göre belediyeler itfaiyenin giremeyeceği yerlere hidrantlar veya sarnıçlar yapmak zorundadırlar. Yangın insanlık tarihi kadar eski olduğundan ve insanlığın her devrinde yangın kazaları ile karşılaşıldığından tarihte çeşitli hidrantlar yapıldığını görürüz. Ağaç borular, kazanlar, metal çömlekler tarihte ilk görülen hidrant çeşitleridir.

Günümüz hidrantlarının temeli ise 19. yüzyılın başlarında Amerika’da atılmıştır. İtfaiye hidrant ağızlıklarına bağlanır ve su takviyesi yapar. Bazen de hidrant hortumunun direkt kendisi yangına müdahalede kullanılır. Yangın hidrant borularında bir kaçak olması durumunda her şeyden önce su israfı olacaktır. Şehir şebeke suyuna bağlı olan hidrantlar kaçak olması durumunda bir an önce kaçağın tespiti ve onarımı yapılmalıdır.


Yangın Hidrant Boru Su Kaçağı Bulma

Yangın hidrant hatları su kaçak tespiti yüksek teknolojik cihazlar sayesinde günümüzde noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Böylelikle tespit süresi kısalmakta, zamandan tasarruf edilmekte, arızalı kısma hızlıca ulaşılmaktadır. Türkiye’nin her yerine ulaşan ekibimiz sayesinde su kaçakları anında tespit edilmektedir. Yangın hidrant su kaçak tespiti eski sistemlerle zor bir şekilde tespit edilir ve ayrıca maddi olarak da külfetlidir. Dünyadaki son teknolojiyi kullanan firmamız bu tespiti profesyonel cihazlarla çabucak yapmakta ve gerekli çözüme ulaşmanızı sağlamaktadır. Alanında profesyonel olan firmamız uzman kadrosu ile birlikte sorunun ana kaynağını tespit ederek problemi çözmekte ve sizleri eski yöntemlerin getireceği zahmetlerden kurtarmaktadır.


Su Kaçağını Önlemenin Önemi

Dünyamızda su kaynakları sınırlıdır ve bu gitgide daha da sınırlı bir hale gelmektedir. Hidrant sistemindeki kaçak şehir şebeke suyunun boşa akması demektir. Bu israfın önüne geçmek için vakit kaybetmeden firmamıza başvurunuz.

Eski yöntemlerle kaçağın tespit edilmeye çalışılması hem bir eziyet ve zahmetli iş, hem de sonuca tam anlamıyla getiremeyen bir yöntemdir. Parasal ve zaman kaybı olan ilkel tespitler yerine firmamızın tüm dünyada kullanılan noktasal tespit cihazları ile patlak borular çok kısa bir sürede tespit edilmektedir. Bu konuda çaresiz kalmanıza gerek yok. Yangın hidrant boruları tesisatı çok mühim bir işleve hizmet etmektedir. Şüphelendiğiniz bir kaçak olması durumunda yangın hidrant su kaçak tespiti yaptırınız.

Can ve Mal Kaybına Erken Müdahale İçin Su Kaçaklarını Durdurun!

Firmamız bu konuda uzman ekipten oluşmuş kadrosu ile alanında önde gelen bir firmadır. Teknolojik servis hizmeti veren firmamız bir kaçak şüphesi durumunda sizleri aydınlatacaktır. Bu borulardan herhangi bir su kaçağı olması durumunda oluşabilecek en büyük zarar sadece su israfı değil, olası bir yangın durumunda yeterli suyu alamamanız olacaktır. Böylesine hayati bir işlev gören yangın hidrant hatlarının bakımı için dahi firmamızdan yararlanmanız lehinize olacaktır. Bazı alanlara itfaiye erişememekte, bu tip yerlerde yangın hidrant hatları hayati bir rol oynamaktadır. Yangın kazalarına karşı tedbirli olmak için şüphelendiğiniz yangın hidrant su kaçak tespiti için firmamızın profesyonel ekibinden ve en son teknolojik cihazlarından yardım isteyiniz.