Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

 Kablo/Boru hatlarında güzergâh ve derinlik tespit hizmeti, yeraltında gömülü olarak bulunan özel sektör ve kamuya ait hizmet şebekelerini belirleme ve sayısallaştırma (etiketleme) işlemidir. Bu şebekeler arasında içme suyu, telekomünikasyon, elektrik dağıtımı, doğal gaz, kablolu televizyon, fiber optik, trafik ışıkları, sokak lambaları, yağmur suyu hatları ve atık su boruları yer almaktadır.

altyapi-tespiti-boru-tespiti-kablo-tespiti

 Prestij Grup Altyapı olarak kazı öncesi tüm altyapı elemanlarının tespiti, içme suyu şebekelerinin tespit edilmesi ve sayısallaştırılması, CBS oluşturulması gibi konularda sektörde ciddi bilgi ve birikime sahip olarak hizmetler sunmaktadır.

 

Kablo-Boru Hattı Güzergah-Derinlik Hizmetlerine Neden İhtiyacım Var?

Yeraltında içme suyu, elektrik ve doğal gaz gibi günlük yaşam için hayati önem taşıyan milyonlarca kilometre uzunluğunda gömülü kamuya hizmet eden hatlar var. Kendinizi ve başkalarını istemeden yeraltındaki kamu hizmet hatlarına zarar vermekten korumak çok önemlidir. Bu hatlardan herhangi birine vereceğiniz zarar yapmış olduğunuz işin aksamasından tutunda karşı taraf da can, mal kaybı veya çok ciddi maddi ve manevi zararlar verebilir. Dolayısıyla hem kendinize hem de bir başkalarının bu tip kayıplardan korunması ve güvenli bir şekilde faydalanabilmesi için yeraltı tespiti hizmetlerine ihtiyaç vardır. Bu konularının tamamı için işlerinde uzman eğitimli personellerimizden bilgi alabilirsiniz.

 boru-guzergah-derinlik-tespiti

Kablo Boru Hattı Güzergah-Derinlik Hizmetinin Faydası Nedir?

 Yeraltında gömülü olarak bulunan içme suyu, elektrik hatları, doğalgaz hatları, ısıtma hatları gibi kritik insan yaşamını doğrudan etkileyen hatlara zarar verilmesini ortadan kaldırır veya azaltır. Yeraltı tespit hizmetleri olmadan, sadece ufak bir kazıda bile can kaybı ve mülke zarar verme potansiyeli çok yüksektir.

kablo-boru-tespit-haritalama-sayillastirma-hizmetleri

 Bu tip altyapı tespit hizmetlerinin planlanan proje veya inşaat başlamadan önce yapılması önemlidir, çünkü planlamalarında mühendisler, mimarlar ve işverenler için önemli bilgiler sağlar. Bundan dolayı herhangi bir Yeraltı hattına zarar vermeden ve ekstra maliyetlerden ve risklerden koruyarak çok ciddi bir fayda sağlar.

 Prestij Grup Altyapı olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz Kazı gerektiren Herhangi bir projeye başlamadan önce, projenizde planlananın dışında sürpriz ekstra maliyetler ve stres yaşamamak için kazı öncesi tespit hizmeti almanızdır. Bu hizmetler için bizlere internet sayfamızdaki iletişim formundan veya iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.