Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

 SePem 100-150 Sistemi, SePem 01 Master kontrol ünitesi ve 400 adete kadar ses kaydediciyi içerir; tek bir ana ünite ile 400 adete kadar ses kaydedici kontrolü yapılabilir. SePem 100 ses kaydediciler günlük kullanım için daha uygunken, SePem® 150'ler ise sabit ve uzun kullanım için tasarlanmıştır. Vanalara, hidrantlarai, vantuzlara veya boru hattı üzerinde yer alan temas noktalarına bağlanarak kullanılabilir. Ses Kaydedici içerisinde entegre mikrofonu boru hattındaki gürültüleri bir ses sinyaline dönüştürür. Özellikle kullanımmın en az olduğu gece saatlerine programlanarak ölçümler alındığında, en küçük fiziki kaçağın bile tespitine olanak sağlamaktadır.

 

SePem ® 100

Mobil kullanım için veri kaydedicileri

 

Entegre antenli SePem® 100 veri kaydediciler, şehir şebekelerindeki mobil kullanım için uygundur. Belirli bir ağ bölümünde ölçüm noktalarındaki bağlantı noktalarına yerleştirilirler ve ses seviyesini programlanabilir bir süre boyunca kaydederler. Kaydediciler, kayıt sonrasında toplanır. Ölçüm verileri SePem® 01 Master'a radyo frekanslarıyla iletilir. Sızıntıyı gösteren belirgin bir şekilde yüksek ölçüm değerleri sesli uyarıyla derhal belirtilir. Bu, mevcut sızıntıları tespit etmenin güvenilir bir yoludur. Loggerlar, daha sonra ağın tamamı kontrol edilinceye kadar ağın diğer bölümlerine art arda yerleştirilir.

SePem ® 150

Kalıcı İzleme Sayesinde Güvenlik

 

SePem® 150 veri kaydedicileri, su şebekelerinin sabit izlenmesi için tasarlanmıştır. Harici bir antenleri vardır. SePem® 150'ler programlanabilir bir süre içinde ses seviyesini dinlerler. Gürültü kayıt cihazlarının SePem ® 01 Master'a gönderdikleri veri değerleri, periyodik olarak (örneğin günlük veya haftalık) kontrol edilir ve değerler kıyaslanır.