Dünyanın Suyunu Kurtarıyoruz

Prestij grup altyapı olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerin yanı sıra talep eden müşterilerimize günlük, haftalık veya aylık olarak dedektör veya yeraltı radarı kiralama hizmetlerimiz mevcuttur. Kısa süreli projelerinizde dedektör veya gpr yeraltı radarı almak yerine kiralayabilirsiniz. Kiralama yapan müşterilerimize sahada ücretsiz eğitim uzman operatörlerimiz tarafından verilecektir.

Detaylı bilgi için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Kiralık Dedektör GPR Yeraltı Radarı  Nedir?Ground Entry Radar (zemin giriş radarı) GPR ya da bilinen adı ile yeraltı radarı yeraltında yakın yüzeylerde tabaların araştırılmasını sağlayan jeofizik bilimi tabanlı ölçüm cihazıdır. Yüksek frekanslı elektromanyetik ile çalışan bir yöntemdir, yapılarda tavan duvar ve taban araştırmalarından derin yer altı suyu ve maden haritalama ile fay, kırık ve çatlakların haritalanması işlemlerinde kullanılır.

Arkeolojik Eser Ve Yapıların Hasarsız TespitiKaya, toprak, tünel, asfalt, kaldırım, demiryolu, kum, buz ve tatlı sularda kullanılan kiralık dedektör GPR Yeraltı Radarı aynı zamanda gün yüzüne çıkmış ya da gömülü olan arkeolojik eser ve yapıların hasarsız tespiti içinde kullanılır.

Ölçüm Düzeneği Nasıldır?Ölçüm düzeneğinde alıcı ve verici anten ya da her ikisinin de birlikte bulunduğu anten kutusunun kullanıldığı kiralık dedektör GPR Yeraltı Radarı verici anten ile yeraltına radyo dalgaları gönderir, gönderilen dalga nesneye ulaştığında alıcı anten nesnede ki varyasyonları kaydeder, kayıt edilen bu izlere radar izi denir.

Bilgisayar, Kayıt Aygıtı, Alıcı Ve Verici Antenlerden OluşurYani GPR Tekniği sismik yansıma tekniği gibidir kaynak akustik değil EM enerji olup akustik empedans yerine di-elektrik sabitleri ölçülür. GPR Yeraltı radarının inebileceği araştırma derinliği elektrik iletkenliğine, yericine verilen EM dalgalarının merkez frekansına ve EM gücünün şiddetine göre değişir. Basit bir yeraltı radarı bilgisayar, kayıt aygıtı CU ile alıcı ve verici antenlerden oluşur.

Uzman Operatörler Tarafından Ücretsiz Eğitim2010 yılında kurulan Prestij Grup Altyapı hizmetlerinden birisi de kiralık yeraltı radarı, müşterilerinin beklentilerini karşılayan Prestij Grup günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralık dedektör GPR Yeraltı Radarı hizmetini ücretsiz eğitim ile pekiştiriyor. Kısa zamanlı projeler için dedektör almak yerine kiralamak isteyenlere sahada uzman operatörler tarafından ücretsiz eğitim veren Prestij Grup Alt Yapı en uygun fiyatlarla sunulan GPR Yeraltı Radarı profesyonel ve sorunsuz bir şekilde müşterilerin hizmetinde.

Firmaların Ve Belediyelerin Kullandığı RadarBirçok firmanın ve belediyelerin kullandığı radar ile yerleşim alanı yer araştırması, cezaevi tünelleri, endüstriyel atık araştırması, çöp boşaltım alanlarının araştırılması gibi pek çok araştırma ve çalışma için faydalanılan bir yöntemdir.


Dedektör Kiralama

Zemin giriş radarı, yüksek frekanslı elektromanyetik sistemle çalışan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde tabandaki ve tavanda yer alan su borularının yeri net olarak görülebilir. Yani dedektör cihazları sayesinde artık zeminde yaşanan su kaçakları için kazı yapmanıza gerek kalmadan, su borularının yerlerini çok net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu cihaz sadece su borularının yerlerini belirlemekle kalmayıp, fay hatlarında yaşanan kırıkları e çatlakları da kolaylıkla görüntüleyebiliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu cihazlara yüksek bedeller ödemeden dedektör kiralama işlemleri yapabilirsiniz. Bu sayede fazla bir ücret ödeme gibi çeşitli durumlar ile de karşı karşıya kalmayacaksınız.

Yer altı radarı aslında sadece su boru hatlarının bulunmasında değil, daha pek çok farklı alanlarda da kullanılabilir. Dolayısı  ile kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda dedektör kiralama yapabilirler.


Yer Altı Radarı Ne İşe Yarar?

Yer altı radarları sayesinde kazı yapmanıza gerek kalmadan tüm işlerinizi hem ekonomik olarak hem de daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Çok sert zeminlerde bile harika sonuçlar almanızı sağlayacak bu cihaz asfalt yerlerde, kayalarda veya toprak gibi akla gelebilecek her türlü zeminde en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Yer altı radarlarının kullanım alanları ise;

  • Yer altı haritalama için kullanılır. Örneğin temiz su boru hatlarının bulunmasına yardımcı olurken, santral ve insanların ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli donanımlar için de kullanılır. Yer altı su kaçakları için çok fazla kullanımı yapılan bir teknolojidir.
  • Yer altı tünel araştırmalarında kullanılır. Örneğin su tünelleri, doğal gaz boru hatları veya yer altı demir yolu bulma işlemlerinde kullanımı yapılır. Bu cihazlar sayesinde kazı yapılmaya gerek kalmadığı için de karşılaşılabilecek riskleri minimuma indirir. Ayrıca dedektör kiralama sayesinde bu cihazlara çok fazla bedeller ödemenize de gerek yoktur.
  • Arkeolojik kazılarda tercih edilir. Yer altı radarlarının en çok kullanıldığı alanlardan biri de arkeolojik kazıların yapıldığı alanlardır. Çünkü bu cihazlar sayesinde hiçbir şekilde yer altında yer alan eserlere zarar verilmemiş olacaktır. Dolayısı ile günümüzde en sık kullanımı yapılan alanlardan biri de arkeolojik bölgelerdedir.
  • Tüm bunların yanında maden araştırma için de kullanılır. Zararsız ve hasarsız tespit yapma gücü ile yer altındaki hiçbir ürüne zarar vermeden tam olarak noktasal tespit yapma özelliğine sahiptir.

Dedektör Kiralama Avantajları Nelerdir?

Dedektör kiralama satın almaya göre daha avantajlıdır. Kiralama yapmanın avantajlarına bakacak olursak;

Bu cihazlar satın alındığında oldukça maliyetli olarak sizlere sunulur. Ama kiralama yaptığınızda maliyeti önemli ölçüde azalacaktır. Bu nedenle yer altı araştırmalarınız süresince dedektör kiralama yapmanız sizi maddi anlamda büyük bir yükten kurtarır.

Hasarsız tespit yapma özelliğine sahiptir. Yani hem yer altı boru haritalama için hem de arkeolojik araştırma gibi işlemler için geleneksel yöntemleri bir kenara bırakıp, teknolojinin verdiği nimetlerden faydalanmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede metrelerce kazı yaparak vakit kaybı yaşamaz ve yine yer altındaki hiçbir materyale zarar vermeden tüm işlerinizi daha kısa sürede bitirebilirsiniz.

Vakitten tasarruf sağlar. Günümüzün en büyük problemi zaman yetersizliğidir. Bu nedenle yer altı araştırmalarınız için bulunduğunuz bölgeyi kazmanıza gerek kalmadan bu teknolojik cihazlar sayesinde daha kısa sürede bulabilirsiniz.

Her türlü zeminde kullanılabilir. Dedektör kiralama yaparak, tüm zeminlerde kolay bir araştırma işlemi sağlayabilirsiniz. Buz dahil olmak üzere en sert kayalarda bile yer altı haritalama yapabilme özeliğine sahiptir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir.

Cihazı kiraladığınızda doğru kullanımını yapabilmeniz adına eğitimler verilir. Bu sayede daha rahat bir şekilde dedektör kiralama yaparak tüm işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

 


Detaylı bilgi için sitemizdeki iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.